Świadoma Mama w Katowicach 2018

Świadoma Mama w Katowicach 2018

Autor: Ola , czwartek, 13 wrzesień 2018 13:07

Po raz kolejny w czerwcu miała miejsce konferencja Świadoma Mama. Zainteresowane mamy mogły uczestniczyć w licznych warsztatach oraz wykładach organizowanych przez ekspertów.

Położna ze Szkoły Rodzenia Miś Kuleczka poprowadziła wykład dotyczący połogu, dając mamom liczne wskazówki, jak przetrwać ten trudny okres i jak mamy mogą o siebie zadbać.

Wspaniale było nam spotkać nasze Absolwentki i misiowe maleństwa.

Wioletta Przenniak-Cołta z Ludzkiego Rodzica opowiedziała o budowaniu więzi między rodzicem a dzieckiem od samych narodzin. Rodzice mogli dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywa ich dotyk, zapewnienie bliskości w rozwoju malucha, a także poznali zgubne skutki pozostawienia dziecka do wypłakania. Mimo że porady mówiące o ignorowaniu nocnego płaczu są niezwykle popularne w Internecie, tego dnia rodzice zostali zapewnieni o szkodliwości tej metody dla rozwoju dziecka.

Interesującym wykładem był ten poprowadzony przez Małgorzatę Jachacz-Łopatę, która opowiedziała o konieczności i sposobach dbania o mięśnie dna miednicy. W trakcie jej warsztatów mamy mogły dowiedzieć się, jakie czynności dnia codziennego umożliwiają im zatroszczenie się o siebie.

Konferencja była wspaniałym doświadczeniem, umożliwiającym porozmawianie z interesującymi ludźmi. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji! Serdecznie zapraszamy Was do udziału w następnej konferencji!

 
\