Spotkania z mediatorem

Spotkania z mediatorem

wtorek, 15 listopad 2022 11:54
grazyna_socha_swiszcz

Nazywam się Grażyna Socha-Świszcz jestem mediatorem, a mediacje to dla mnie połączenie pasji, wiedzy i doświadczenia życiowego.

Prowadzę mediacje sądowe i pozasądowe. Szczególną uwagę poświęcam rodzinom, gdzie w konflikt zaangażowane są małoletnie dzieci.

Propaguję ideę mediacji jako alternatywnego rozwiązywania sporów, z pominięciem drogi sądowej lub też ograniczeniem do niezbędnego minimum stresujących wizyt w sądzie.

Zakres spraw, jakimi można się zająć na mediacjach rodzinnych, jest bardzo szeroki i obejmuje sprawy o rozwód i separację. Podczas wizyty w gabinecie mediatora możemy omówić podział majątku, przyznanie mieszkania lub też alimenty dla współmałżonka. Mediacja może dotyczyć także pojednania pomiędzy małżonkami, jednak korzyść jaką z mediacji może wynieść rodzina jest ustalenie wszelkich istotnych spraw dotyczących dzieci.

Mediacje w porównaniu z drogą sądową, to o wiele tańsze, szybsze i bardziej satysfakcjonujące rozwiązanie, a gabinet mediatora bardziej przyjazny niż sala sądowa.

To miejsce, gdzie jest szansa na wypracowanie porozumienia.

Najważniejsze jest jednak to, że w mediacjach to Ty masz prawo wyboru. Decydujesz o osobie mediatora, o tym kiedy i gdzie chcesz rozmawiać i masz decydujący wpływ na to czym zakończą się negocjacje. Możesz je przerwać w dowolnym momencie i wrócić do nich jeśli tylko uznasz, że przyniosą Ci one korzyść.

Zapraszam Cię do mediacji, gdzie decyzje podejmowane są ze spokojem, a zawarte porozumienie jest wypracowane za obopólną zgodą.

Służę pomocą i chętnie udzielę wszelkich informacji.

Zapraszam do kontaktu!

Tel. 663 118 000

Potwierdzenie uprawnień:

Studia podyplomowe Mediacje i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów – Uniwersytet Jagielloński w  Krakowie, Wydział Prawa i Administracji

Wpisana na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach

 
\